Far Cry 3 Blood Dragon [XBOX360] [RGH]- Full Hızlı xBox360 Torrentleri İndir


Far Cry 3 Blood Dragon
[Xbox360] [RegFree] | FULL indir | HIZLI indir

Oyun LT+ 3.0 Desteklemektedir Disk formatı ise XGD3. XGD3 Formatlı DVD’leri Yazdırmayı Öğrenmek İçin.Tıklayınız


Blood Dragon, gerçekten oyun dünyası için son dakika sürprizi oldu, oyun ilk ortaya çıktığında çoğumuz bunu bir şaka sanmıştık, hayır bunun sebebi oyunun komik sitesi veya görselleri değil, bu konsept gerçek olamayacak kadar iyi olmasıydı.

Far Cry 3 elbette kaliteli bir oyun, genel standartlara baktığımız vakit bunun gerçekliği su götürmez. Fakat günümüzde bir oyunun AAA kalitesinde olması için, onun satacağını garantilemelisiniz. Bu da yapım aşamasında bazı fedakarlıklarda bulunmak anlamına geliyor; büyük kitlelere ulaşmak için, bilineni iyi kullanmalısınız.

Blood Dragon hakkında ise bunların tam tersini söyleyeceğim, AAA olma kaygısı güdülmeden üretilmiş, saf yaratıcılığın mor parıltılarla aktığı bir yapımla karşı karşıyayız. Ubisoft Montreal’in oyunu yaparken maddi kaygılar veya genele hitap etme hissiyatı taşımadığı buram buram belli. Bunu oyunu oynarken anlayabiliyorsunuz.

“Karşınızda Rex “Power” Colt ve onun mor Cyborg gözü”

Bütün oyun koca bir eleştiri ve saygı duruşu aslında. Özellikle 80’lerin o bol VHS görüntülü, parıltılı zamanlarına dair çok şey var Blood Dragon’da. Eleştiri kısmı ise modern oyunlara. Özellikle ilk dakikalarında size yarım saat tutorial yaptıracak olması ve bu tutorialların hepsinin günümüz modern oyunlarına bir taş niteliğinde olması gerçekten şahane, ben ilk 45 dakika sadece güldüm oynarken.

Far Cry 3 Blood Dragon, geçmişte pek çok bilim kurgu oyununda gördüğümüz retro fütüristik tadı hakkıyla taşıyor. Bunu şuradan anlayabiliyorsunuz; adamımızın adı Rex “Power” Colt. Kendisi oldukça ağzı bozuk bir Cyborg ve tek istediği adam öldürmek. Bu 80’lerin aksiyon kahramanlarına ve oyunlarına zaten başlı başına bir gönderme zaten.

2007 Yılının distopik bir versiyonunda geçen Blood Dragon, klasik bir “şunu da vuralım, bunu da vuralım, hadi dünyayı kurtaralım” hikayesi aslında. Tabii bunu oldukça parıltılı mor ışıklar ve retro fütüristik müzikler eşliğinde yapıyoruz.

Ne diyordum, 2007 yılının distopik bir versiyonundayız. İnsanlık doğal olarak birbiriyle savaşarak kendisini mahvetmiş durumda. 80’ler dediğimiz vakit işin içine nükleer tehdit girmese olmaz, elbette nükleer savaş dünyayı mahvetmiş, elbette insanlık birbirine düşmüş ve bilin bakalım; hala savaşıyorlar.

“Oyunda patlamalar ve ateşin rengi kimi zaman mor, çoğu zaman hatta”

Tabii böyle anlattığıma bakmayın, Blood Dragon’un kendisini ciddiye alma derdi yok, özellikle Rex’in bolca küfür edip bir yandan cyborg kolunu onarmaya çalışıp pembe ışıklı kılıcı ile adam keseceğiniz için, ister istemez kahkaha atmaya başlıyorsunuz bir yerden sonra.

Benim uzun zamandan beri gördüğüm en başarılı görsel sunum sanırım Blood Dragon’da. Parlak ışıklar, abartı şekiller, oradan buradan çıkan ve ne işe yaradığı bilinmeyen teknolojiler, kablolar ve bolca mor tonu ile Blood Dragon sizi anında atmoferin içine sokuyor, bir de tabii efsanevi geçiş filmleri var ki sormayın gitsin.

admin Hakkında